Loe rohkem

Samuti on oluline teada, et laenuintress sõltub mitmest parameetrist:

  •     teie viimase kuue kuu töötasu suurus;
  •     positiivne maksete ajalugu;
  •     väljaminekute suurus.

TF Banki erinevused

Võrdleme TF Banki ja tuntud krediidiasutuste Bigbank, Coop Bank, Inbank, Luminor, SEB ja Swedbank laenu saamise tingimusi. TF Bank väljastab kliendi vajaduste katteks tarbimislaenu. Tegemist on väikese tarbimislaenuga, mille sihtotstarvet ei pea isegi täpsustama.

TF Banki laen antakse välja järgmistel tingimustel:

  •     Summa: 500 – 15 000 eurot;
  •     Laenuperiood: 12 – 84 kuud;
  •     Intress: alla 7.9%;
  •     Garantii: puudub.

Nõuded taotlejale:

  •     vanus vähemalt 22 aastat;
  •     regulaarne sissetulek (näiteks palk või pension);
  •     alaline elukoht;
  •     maksenõuete puudumine.

Pange tähele – TF Bank on ainus ettevõte, mis ei määra kindlaks laenuvõtja miinimumsissetuleku täpset suurust!


TF Banki eelised


 Hea intressiga väikelaen

Üks esimesi ülesandeid laenuandja valimisel on leida väikseima võimaliku intressimääraga väikelaen. Riigis tegutsevatel pankadel on minimaalne intressimäär 7 kuni 15%.

TF Bankis on minimaalne intressimäär 9,9% ja see on väga hea. Teiste pankade intressimäärad on:

  • Bigbank: kuni 9,9%
  • Luminor: 12%
  • Inbank: kuni 12,9%
  • Coop Pank: kuni 12,9%
  • Swedbank: 15%
  • LHV: 15,9%.

Kõige pikema tähtajaga väikelaen

Pikem laenuperiood tähendab, et teie igakuine makse on madalam, kuid maksate intressi eest rohkem. Perioodi pikkus tuleks valida lähtuvalt sellest, milline on laenusaaja igakuine sissetulek ja milline igakuine makse on talle jõukohane.

Teistes pankades on väikelaenude tähtajad (kuudes):

  1. Bigbank: 12 kuni 120;
  2. TF Bank: 12 - 84;
  3. Inbank: 6 – 72;
  4. Coop Pank: 6 - 72;
  5. SEB: 6 - 60;
  6. Swedbank: 6 – 60;
  7. Luminor: 1 – 60.

Läbipaistvad laenutingimused

Sõltumata lepingu tüübist on alati meeldiv ja korrektne, kui on märgitud kõik lepingu tingimused ja tariifid koos muude tasudega sisalduvad hinnakirjas. TF Banki veebisaidi läbipaistvus on üsna kõrge. Laenutaotlust vormistades ja sellel klikkides näete kogu vajalikku teavet. Laenuprotsessi kirjeldatakse etapiviisiliselt. Taotluse tegemine on üsna lihtne, vt allpool olevat näidist.

Loe rohkem

Sõlmides lepingu Monefit’iga on kliendil võimalik saada 50–3000 eurot. Üks oluline tegur veel - konto avamisel ei pea korraga kogu summat taotlema. Saab kontot avada ka tasuta ilma täiendavate investeeringuteta.

Klient saab igal ajal avada krediidilimiidikonto limiidiga 3000 eurot, kuid enne seda peab ta tõestama oma maksejõulisust eelmise laenu tagasimaksmisega.

Peamised põhjused, miks on kasulik võtta laenu Monefit Line'iga

MonefitCredit krediidilimiiti saavad kasutada ka teiste riikide kodanikud. Oluline tingimus on see, et klient on täisealine ja tal on positiivne krediidiajalugu teistes pankades. Taotleda saab igal ajal, kuna pank töötab ööpäevaringselt. See on kliendi jaoks väga mugav.

Monefit’i peamised eelised

  1. Laene registreeritakse ja hallatakse mugavalt mobiiltelefonis
    Kõiki laene jälgitakse spetsiaalse mobiilirakenduse abil. Lihtne ja mugav teenus arvestab aktiivse inimese tänapäevase eluviisi ja liikuvusega. Kõik saidil olevad teenused toimivad mobiilselt.
  2. Vahendeid kantakse välja kiirelt, ööpäevaringselt igal nädalapäeval / Vahendeid kantakse välja seitse päeva nädalas ööpäevaringselt
    Enamikul juhtudel kantakse laene välja 15 minuti jooksul. Kui pangakonto on sellistes Eesti pankades nagu Swedbank, SEB, LHV või Coop, sooritatakse tehinguid ka nädalavahetuse päevadel.
  3. Krediidikonto saate avada ja kasutada tasuta
    Monefit krediidilimiidi avamine ja haldamine on täiesti tasuta. Kuid selleks, et saada MonefitCredit’i kliendiks, peate läbima lihtsa identiteedi kontrollimise. Soovitame käia end tuvstamas Monefit Tallinna kontoris, kuid võite kasutada ka postkontorit. Pärast õnnestunud tuvastamist aktiveeritakse krediidikonto kohe.

Monefiti mobiilne krediidilimiit peamised tingimused:

  • Taotlust on lubatud esitada ainult üle 18-aastastele isikutele.
  • Laenu saavad ainult positiivse krediidiajalooga kliendid.
  • Taotluse saab esitada igal kellaajal, kuid seda vaadatakse läbi ainult kella 9.00–21.00.
  • Esmakordsel laenamisel peate oma isikut tuvastama Tallinna kontoris (või mõnes postkontoris)
  • Maksimaalne laenusumma on kuni 3000 eurot.
  • Tehingud sooritatakse 15 minuti jooksul.
  • Laenu tagasimakse tähtaega on võimalik ise valida.
  • Tavaline minimaalne sissemakse on 8%.

Monefit krediidiliini peamiseks eeliseks on see, et saate sama laenusummat uuesti kasutada, kuna pärast selle täielikku tagasimaksmist vabaneb limiit taas.

Loe rohkem

Kui kiiresti vaadatakse läbi taotlusi? Taotluse läbivaatamise protseduur hõlmab lihtsustatud taotluse esitamist pangakontoris või elektooniliselt Coop Panga kodulehel. Vastuse saab momentaanselt. Veel üheks iseärasuseks on laenu haldamine selle panga arveldusarvel, mille teeneid te kasutate. See tähendab, et ei ole vaja raisata aega uue arve avamisele. Raha laekumise aeg ei ületa tööpäevadel 72 tundi alates positiivse vastuse saamise momendist ja lepingu allkirjastamisest.
Kliendid, kes on kasutanud selle panga teenust, toovad välja lihtsuse, töötajate professinaalsuse ja kõikide opertasioonide kiiruse.

Kui unistate kodu remontimisest, ärireisi korraldamisest või kauaoodatud pulmareisist, võib väikelaen olla just see, mida vajate. See finantstoode pakub kiiret ja mugavat võimalust oma eesmärkide saavutamiseks. Väikelaenud on populaarseks valikuks saanud, sest need võimaldavad inimestel saada vajalikku rahastust ilma pikaajalise kohustuseta. Käesolevas artiklis avame väikelaenude maailma, tutvustame nende olemust ja vaatleme olulisi aspekte, mida peaksite enne laenu võtmist teadma.

Väikelaenud - Mis need on?

Väikelaenud on laenutoode, mille abil saab tarbija finantseerida erinevaid isiklikke vajadusi või projekte. Seda tüüpi laenud on mõeldud lühiajaliseks kasutamiseks ja tagasimaksmiseks. Väikelaenude summad võivad varieeruda ja sõltuvad enamasti laenuandja poliitikast ning taotleja krediidivõimekusest. Väikelaenud võivad olla tagatisega või tagatiseta ning nende intressimäärad võivad erineda sõltuvalt laenupakkuja tingimustest.

Väikelaenude eelised

Väikelaenude kasutamine võib olla teie jaoks mitmel moel kasulik. Siin on mõned peamised eelised, mida väikelaenud pakuvad:

  1. Kiirus: Väikelaenud on kiired. Kui teil on hädavajalik rahaline vajadus või soovite teostada oma unistusi, võib väikelaen olla teie jaoks õige valik. Laenu taotlemine ja heakskiitmine võib toimuda lühikese aja jooksul, võimaldades teil kiiresti tegutseda.

    1. Lihtsus: Väikelaenude taotlemine ja tagasimaksmine on lihtsad. Paljudel laenuandjatel on protsess sujuvaks muutmiseks võimalik teha taotlus veebis. Samuti pakutakse paindlikke tagasimaksevõimalusi vastavalt teie võimalustele.

    2. Paindlikkus: Väikelaenud võivad olla paindlikud, võimaldades teil valida sobiva tagasimakseperioodi vastavalt teie vajadustele ja eelistustele. See võib hõlbustada laenu tagasimaksmist ja kohandada seda oma finantsolukorraga.

    3. Mitmekülgsus: Väikelaenude kasutamisel pole tavaliselt konkreetset eesmärki. Saate neid kasutada erinevateks otstarveteks, sealhulgas reisimiseks, kodu renoveerimiseks, meditsiinikulude katmiseks või ootamatute väljaminekute korral.

    Mida kaaluda enne väikelaenu võtmist

    Enne väikelaenu võtmist on oluline kaaluda mitmeid tegureid. Siin on mõned aspektid, millele peaksite tähelepanu pöörama:

    1. Laenuandja valik: Tehke põhjalik uurimistöö, et leida usaldusväärne ja mainekas laenuandja. Kontrollige nende laenutingimusi, intressimäärasid, tagasimaksevõimalusi ja klientide tagasisidet.

    2. Laenusumma: Määrake kindlaks vajalik laenusumma ja veenduge, et see vastaks teie rahalistele vajadustele. Ärge võtke rohkem laenu kui vajate, et vältida võimalikke tagasimakseprobleeme tulevikus.

    3. Intressimäär: Uurige laenuandja pakutavat intressimäära ja veenduge, et see oleks teie jaoks taskukohane. Kõrgem intressimäär võib suurendada laenu kulusid, seega olge hoolikas valiku tegemisel.

    4. Tagasimakseperiood: Valige sobiv tagasimakseperiood, mis võimaldab teil laenu mugavalt tagasi maksta. Arvestage oma finantsolukorra ja eelarvega ning veenduge, et saate makseid õigeaegselt teha.

    Kasulikud näpunäited väikelaenude taotlemisel

    Siin on mõned näpunäited ja soovitused, mis aitavad teil teha teadlikke otsuseid väikelaenude taotlemisel:

    1. Planeerige eelnevalt: Enne laenu taotlemist koostage põhjalik eelarve, et mõista oma finantsolukorda ja tagasimaksete mõju teie rahandusele. See aitab teil hinnata, kui palju laenu saate endale lubada.
    2. Võrdle laenupakkujaid: Tehke hoolikas võrdlus erinevate laenupakkujate vahel. Vaadake nende pakutavaid tingimusi, intressimäärasid, tagasimaksevõimalusi ja tasusid. Valige see, mis sobib teie vajadustega kõige paremini.

    3. Lugege lepingut hoolikalt: Enne laenu allkirjastamist lugege lepingut põhjalikult läbi. Veenduge, et mõistate kõiki tingimusi ja kohustusi ning küsige selgitusi, kui midagi on ebaselge.

    4. Laenuõigused ja -kohustused: Olge teadlik oma õigustest ja kohustustest laenuvõtjana. Hoidke end kursis laenulepingu tingimustega ning võtke ühendust laenuandjaga, kui teil on küsimusi või probleeme.

    Väikelaenud on suurepärane võimalus oma unistuste realiseerimiseks. Need pakuvad kiiret ja mugavat rahastamisvõimalust erinevateks isiklikeks vajadusteks. Enne väikelaenu võtmist on oluline hoolikalt kaaluda oma finantsolukorda, laenuandjat ja laenu tingimusi. Olge vastutustundlik laenuvõtja ning tehke teadlikke otsuseid oma rahalise tuleviku suhtes.

    Küsimused ja vastused

    1. Millised on väikelaenu tagatise nõuded?

    Väikelaenud võivad olla nii tagatisega kui ka tagatiseta. Tagatiseta laenu puhul ei ole vaja tagatist, kuid intressimäärad võivad olla kõrgemad. Tagatisega laenu puhul tuleb esitada tagatis, näiteks kinnisvara või sõiduk, mis võib aidata vähendada intressimäärasid.

    2. Kui kiiresti saan väikelaenu heakskiidu?

    Väikelaenu heakskiitmise aeg võib erineda sõltuvalt laenuandjast. Mõned laenuandjad võivad pakkuda kiiret heakskiitu ja laenuraha kättesaadavust mõne tunni jooksul, samas kui teised võivad võtta kauem aega. Oluline on kontrollida laenuandja tingimusi ja protsessi enne taotluse esitamist.

    3. Kas väikelaenu võtmine mõjutab minu krediidiskoori?

    Väikelaenu võtmine võib mõjutada teie krediidiskoori. Kui maksate laenu õigeaegselt tagasi, võib see parandada teie krediidiskoori. Siiski, kui jätate makse

    id vahele või teete hilinenud makseid, võib see halvendada teie krediidiskoori. On oluline olla teadlik oma maksekohustustest ja hoida laenumaksetega graafikus.

    4. Kas väikelaenu saab kasutada ärilistel eesmärkidel?

    Jah, väikelaenu saab kasutada ka ärilistel eesmärkidel, nagu väikeettevõtte käivitamine või laiendamine. Oluline on valida õige laenupakkuja, kes pakub ärilaenude võimalust ja arvestab teie ärilisi vajadusi. Ärilaenu puhul võivad laenusummad ja tingimused erineda isiklikuks otstarbeks mõeldud väikelaenudest.

    Krediidi kulukuse määr (KKM) ja väikelaenud

    Krediidi kulukuse määr (KKM) on üks olulisemaid näitajaid, mida peaksite arvestama väikelaenu taotlemisel. See on intressimäära, lepingutasu, haldustasu ja muude laenuga kaasnevate kulude summa, mis on väljendatud aastases protsendimääras. KKM võib anda hea ülevaate laenu tegelikust hinnast, aidates teil võrrelda erinevaid laenupakkumisi ja leida kõige soodsam väikelaen. Krediidi kulukuse määra saab kasutada ka erinevate laenupakkujate poolt väljastatud väikelaenude võrdlemiseks.

    Tagatiseta väikelaenud

    Tagatiseta väikelaenud on laenud, mida saab taotleda ilma tagatiseta. See tähendab, et laenu saamiseks ei pea te esitama mingit vara, nagu kodu või auto. Tagatiseta laenude puhul võib intressimäär olla kõrgem kui tagatisega laenude puhul, kuna laenuandja võtab suurema riski. Samuti võib laenusumma olla väiksem kui tagatisega laenude puhul. Kuid tagatiseta laenude eeliseks on see, et neid on lihtsam taotleda ja laenu saamise protsess võib olla kiirem.

    Väikelaenu taotlemine

    Väikelaenu taotlemine on üsna lihtne protsess. Enamasti saab laenu taotleda veebis, täites laenutaotluse. Taotluses küsitakse tavaliselt teie isiklikke andmeid, sissetuleku teavet ja muid laenuga seotud detaile. Mõned laenuandjad võivad nõuda ka isikutuvastust. Pärast taotluse esitamist vaatab laenuandja selle üle ja teeb otsuse, olenevalt teie krediidivõimekusest ja muudest teguritest.

    Väikelaenude tagasimakse

    Väikelaenude tagasimakse toimub tavaliselt kuumaksetena. Kuumakse suurus sõltub laenusummast, intressimäärast, laenuperioodist ja muudest tingimustest. Enamik laenuandjaid võimaldab teil valida tagasimakseperioodi, mis sobib teie rahalise olukorraga. Mõned laenuandjad võivad pakkuda ka paindlikke tagasimaksevõimalusi, mis võimaldavad teil kohandada oma maksegraafikut vastavalt vajadusele.

    Väikelaenude eri tüübid

    Väikelaenude maailm pakub erinevaid võimalusi, mille hulgast valida. Oluline on leida enda jaoks parim väikelaen, mis vastaks teie individuaalsetele vajadustele ja eesmärkidele. Siin on mõned võimalused:

    1. Soodsaim väikelaen: Soodsaima väikelaenu leidmine eeldab laenupakkumiste võrdlemist. Erinevad laenuandjad pakuvad erinevaid intresse ja tingimusi, seega on oluline leida variant, mis oleks teie jaoks kõige soodsam. Uurige erinevaid laenupakkujaid ja nende tingimusi, et leida enda jaoks parim lahendus.

    2. Tagatiseta väikelaen: Tagatiseta väikelaen on laen, mille puhul ei nõuta tagatise esitamist. See tähendab, et te ei pea muretsema oma vara kaotamise pärast, kui teil tekib raskusi laenu tagasimaksmisega. Tagatiseta laenud võivad olla veidi kõrgema intressimääraga, kuna laenuandja võtab enda peale suurema riski.

    3. Tarbimislaen: Tarbimislaen on laen, mida saab kasutada erinevateks otstarveteks - olgu selleks siis kodu remont, suurem ost või mõni muu kulutus. Tarbimislaen võib olla tagatisega või tagatiseta, sõltuvalt laenuandjast ja teie eelistustest.

    Laenude summad võivad varieeruda sõltuvalt laenuandja poliitikast ning taotleja krediidivõimekusest. Seega, enne laenu taotlemist, on oluline tutvuda erinevate laenupakkumistega ning leida enda jaoks sobivaim.

    Kuidas leida parim väikelaen?

    Parima väikelaenu leidmine nõuab natuke uurimistööd. Siin on mõned sammud, mida võiksite järgida:

    1. Tutvu laenupakkumistega: Esmalt tutvuge erinevate laenupakkumistega. Uurige, milliseid intresse, laenusummasid ja tagasimaksegraafikuid erinevad laenuandjad pakuvad. See aitab teil mõista, millised on teie võimalused ja millised laenud on teie vajadustele kõige paremini sobivad.

    2. Võrdle laenupakkumisi: Kui olete tutvunud erinevate laenupakkumistega, võrrelge neid omavahel. Milline pakkumine on kõige soodsam? Milline pakub kõige paindlikumaid tingimusi? See aitab teil leida parima väikelaen, mis

    Kuidas leida soodsaim väikelaen?

    Väikelaenu leidmiseks on oluline teha põhjalik uurimistöö ja võrrelda erinevaid laenupakkumisi. Soodsaima väikelaenu leidmiseks tuleb kaaluda mitmeid tegureid, sealhulgas intressimäärasid, laenu tagasimakseperioodi, laenuandja usaldusväärsust ja laenu tingimusi. Internetis on palju vahendeid ja veebisaite, kus saate võrrelda erinevate laenuandjate laenupakkumisi.

    Mis on tagatiseta väikelaen?

    Tagatiseta väikelaen on laen, mille puhul ei nõuta tagatist. See tähendab, et te ei pea tagatiseks esitama oma vara või varaõigusi. Tagatiseta laenud võivad olla atraktiivne valik, kui te ei soovi oma vara laenuga seotud riski alla seada või kui teil pole sobivat tagatist pakkuda.

    Parim väikelaen - mida see tähendab?

    Parima väikelaenu mõiste on subjektiivne ja sõltub laenuvõtja individuaalsetest vajadustest ja eelistustest. Ühele inimesele võib parim laen olla see, millel on madalaim intressimäär, samas kui teisele võib olulisem olla paindlik tagasimaksegraafik või kiire laenuväljastus. Seetõttu on oluline tutvuda erinevate laenupakkumiste ja tingimustega, et leida enda jaoks parim laen.

    Kuidas taotleda tagatiseta laenu?

    Tagatiseta laenu taotlemine on üsna lihtne protsess. Esiteks peate

    valima sobiva laenuandja. Seejärel peate täitma laenu taotluse, mis tavaliselt sisaldab teavet teie sissetuleku, töö ja muude finantsandmete kohta. Mõned laenuandjad võivad nõuda ka krediidiaruande kontrollimist. Pärast taotluse esitamist ootab teid tavaliselt laenuandja otsus, mis põhineb teie esitatud andmetel ja krediidiskooril.

    Väikelaenu intressimäärad

    Väikelaenu intressimäär võib oluliselt erineda sõltuvalt laenuandjast, laenusummast, laenu tagasimakse perioodist ja teie krediidiskoorist. Intressimäär on üks olulisemaid tegureid, mida tuleks laenu võrdlemisel arvesse võtta, kuna see mõjutab otseselt teie laenu kogukulu.

    Väikelaenu summa vahemik

    Väikelaenu summa võib varieeruda sõltuvalt laenuandja poliitikast ja laenuvõtja krediidivõimekusest. Tavaliselt jäävad väikelaenud vahemikku mõnest sadast eurost kuni mitme tuhande euroni. Mõned laenuandjad võivad pakkuda suuremaid summasid, kui laenuvõtjal on tugev krediidiprofiil.

    Tarbimislaen versus väikelaen

    Tarbimislaen on laen, mida saab kasutada erinevate isiklike kulutuste katmiseks, nagu kodu renoveerimine, reisimine või suurem ost. Tarbimislaen on tavaliselt suurem ja seda antakse pikema tagasimakseperioodiga kui väikelaenu. Väikelaen on aga mõeldud väiksemate ja lühiajaliste rahaliste vajaduste rahuldamiseks.

    Kuigi on tõsi, et krediidiskoor on oluline tegur laenu saamisel, on mõned laenuandjad, kes on valmis andma laenu ka neile, kellel on madal krediidiskoor. Sellistel juhtudel võib aga laenu intressimäär olla kõrgem ja laenuandja võib nõuda tagatist või kaaslaenuvõtjat.

    Väikelaenu võtmine on suur otsus, mis nõuab põhjalikku uurimistööd ja hoolikat kaalumist. Oluline on mõista laenutingimusi, sh intressimäära, tagasimaksegraafikut ja võimalikke lisatasusid. Enne laenulepingu sõlmimist soovitame konsulteerida finantsnõustajaga või teha oma uurimistööd, et tagada, et te teete teadliku otsuse.

Populaarseim laenud