Loe rohkem

Samuti on oluline teada, et laenuintress sõltub mitmest parameetrist:

 •     teie viimase kuue kuu töötasu suurus;
 •     positiivne maksete ajalugu;
 •     väljaminekute suurus.

TF Banki erinevused

Võrdleme TF Banki ja tuntud krediidiasutuste Bigbank, Coop Bank, Inbank, Luminor, SEB ja Swedbank laenu saamise tingimusi. TF Bank väljastab kliendi vajaduste katteks tarbimislaenu. Tegemist on väikese tarbimislaenuga, mille sihtotstarvet ei pea isegi täpsustama.

TF Banki laen antakse välja järgmistel tingimustel:

 •     Summa: 500 – 15 000 eurot;
 •     Laenuperiood: 12 – 84 kuud;
 •     Intress: alla 7.9%;
 •     Garantii: puudub.

Nõuded taotlejale:

 •     vanus vähemalt 22 aastat;
 •     regulaarne sissetulek (näiteks palk või pension);
 •     alaline elukoht;
 •     maksenõuete puudumine.

Pange tähele – TF Bank on ainus ettevõte, mis ei määra kindlaks laenuvõtja miinimumsissetuleku täpset suurust!


TF Banki eelised


 Hea intressiga väikelaen

Üks esimesi ülesandeid laenuandja valimisel on leida väikseima võimaliku intressimääraga väikelaen. Riigis tegutsevatel pankadel on minimaalne intressimäär 7 kuni 15%.

TF Bankis on minimaalne intressimäär 9,9% ja see on väga hea. Teiste pankade intressimäärad on:

 • Bigbank: kuni 9,9%
 • Luminor: 12%
 • Inbank: kuni 12,9%
 • Coop Pank: kuni 12,9%
 • Swedbank: 15%
 • LHV: 15,9%.

Kõige pikema tähtajaga väikelaen

Pikem laenuperiood tähendab, et teie igakuine makse on madalam, kuid maksate intressi eest rohkem. Perioodi pikkus tuleks valida lähtuvalt sellest, milline on laenusaaja igakuine sissetulek ja milline igakuine makse on talle jõukohane.

Teistes pankades on väikelaenude tähtajad (kuudes):

 1. Bigbank: 12 kuni 120;
 2. TF Bank: 12 - 84;
 3. Inbank: 6 – 72;
 4. Coop Pank: 6 - 72;
 5. SEB: 6 - 60;
 6. Swedbank: 6 – 60;
 7. Luminor: 1 – 60.

Läbipaistvad laenutingimused

Sõltumata lepingu tüübist on alati meeldiv ja korrektne, kui on märgitud kõik lepingu tingimused ja tariifid koos muude tasudega sisalduvad hinnakirjas. TF Banki veebisaidi läbipaistvus on üsna kõrge. Laenutaotlust vormistades ja sellel klikkides näete kogu vajalikku teavet. Laenuprotsessi kirjeldatakse etapiviisiliselt. Taotluse tegemine on üsna lihtne, vt allpool olevat näidist.

Loe rohkem

Sõlmides lepingu Monefit’iga on kliendil võimalik saada 50–3000 eurot. Üks oluline tegur veel - konto avamisel ei pea korraga kogu summat taotlema. Saab kontot avada ka tasuta ilma täiendavate investeeringuteta.

Klient saab igal ajal avada krediidilimiidikonto limiidiga 3000 eurot, kuid enne seda peab ta tõestama oma maksejõulisust eelmise laenu tagasimaksmisega.

Peamised põhjused, miks on kasulik võtta laenu Monefit Line'iga

MonefitCredit krediidilimiiti saavad kasutada ka teiste riikide kodanikud. Oluline tingimus on see, et klient on täisealine ja tal on positiivne krediidiajalugu teistes pankades. Taotleda saab igal ajal, kuna pank töötab ööpäevaringselt. See on kliendi jaoks väga mugav.

Monefit’i peamised eelised

 1. Laene registreeritakse ja hallatakse mugavalt mobiiltelefonis
  Kõiki laene jälgitakse spetsiaalse mobiilirakenduse abil. Lihtne ja mugav teenus arvestab aktiivse inimese tänapäevase eluviisi ja liikuvusega. Kõik saidil olevad teenused toimivad mobiilselt.
 2. Vahendeid kantakse välja kiirelt, ööpäevaringselt igal nädalapäeval / Vahendeid kantakse välja seitse päeva nädalas ööpäevaringselt
  Enamikul juhtudel kantakse laene välja 15 minuti jooksul. Kui pangakonto on sellistes Eesti pankades nagu Swedbank, SEB, LHV või Coop, sooritatakse tehinguid ka nädalavahetuse päevadel.
 3. Krediidikonto saate avada ja kasutada tasuta
  Monefit krediidilimiidi avamine ja haldamine on täiesti tasuta. Kuid selleks, et saada MonefitCredit’i kliendiks, peate läbima lihtsa identiteedi kontrollimise. Soovitame käia end tuvstamas Monefit Tallinna kontoris, kuid võite kasutada ka postkontorit. Pärast õnnestunud tuvastamist aktiveeritakse krediidikonto kohe.

Monefiti mobiilne krediidilimiit peamised tingimused:

 • Taotlust on lubatud esitada ainult üle 18-aastastele isikutele.
 • Laenu saavad ainult positiivse krediidiajalooga kliendid.
 • Taotluse saab esitada igal kellaajal, kuid seda vaadatakse läbi ainult kella 9.00–21.00.
 • Esmakordsel laenamisel peate oma isikut tuvastama Tallinna kontoris (või mõnes postkontoris)
 • Maksimaalne laenusumma on kuni 3000 eurot.
 • Tehingud sooritatakse 15 minuti jooksul.
 • Laenu tagasimakse tähtaega on võimalik ise valida.
 • Tavaline minimaalne sissemakse on 8%.

Monefit krediidiliini peamiseks eeliseks on see, et saate sama laenusummat uuesti kasutada, kuna pärast selle täielikku tagasimaksmist vabaneb limiit taas.

Loe rohkem

Kui kiiresti vaadatakse läbi taotlusi? Taotluse läbivaatamise protseduur hõlmab lihtsustatud taotluse esitamist pangakontoris või elektooniliselt Coop Panga kodulehel. Vastuse saab momentaanselt. Veel üheks iseärasuseks on laenu haldamine selle panga arveldusarvel, mille teeneid te kasutate. See tähendab, et ei ole vaja raisata aega uue arve avamisele. Raha laekumise aeg ei ületa tööpäevadel 72 tundi alates positiivse vastuse saamise momendist ja lepingu allkirjastamisest.
Kliendid, kes on kasutanud selle panga teenust, toovad välja lihtsuse, töötajate professinaalsuse ja kõikide opertasioonide kiiruse.

Lihtsatel tingimustel ilma tagatiseta (pant, sissemaks) laenu väljastamist nimetatakse kiirlaenuks. Nimetatud võlasuhte vorm nõuab, et laenuvõtja esitaks oma isikliku pangakonto väljavõtte, kus oleks näidatud tema sisstulekud. Eestis on palju sarnaseid pakkujaid, nii et peate pidevalt valima mitmete seast.

Kõik kodanikele laene väljastavafd ettevõtted annavad veebitaotlustele kohesed vastused (kas kiidavad heaks või mitte). Laenuandja tuleks valida keskmise aastaintressi alusel. Mida madalam see on, seda odavamalt laenuvõtja laenu saab.

Kiirlaenude eripärad

Minimaalne ja maksimaalne laenusumma - 50 ja 4000 eurot. Tagasimakse tähtajad varieeruvad 15 päevast 3 aastani. Laenuvõtjal on õigus kasutada saadud vahendeid väikeste investeeringute tegemiseks ja ootamatuteks kulutusteks (ehitajatele töö eest tasumine, hambaravi jms).

Kiirlaenu saamiseks tuleb ettevõtte veebisaidil täita taotlus ja jääda vastust ootama. Teie laenutaotlus vaadatakse läbi koheselt. Selle esitamisel tuleb laenusaajal end tuvastada, s.t esitada kontaktandmed - mobiiltelefoni või pangakaardi number. Samuti saate registreeruda laenuandja veebisaidil ja esitada taotluse läbi oma isikliku konto.

Internetist antakse laenu alates 18. eluaastast. Mõned ettevõtted on määranud minimaalseks vanuseks 22 eluaastat. Samuti soovitakse viimase 6 kuu panga väljavõtet. Seda tehakse kodaniku krediidivõimekuse hindamiseks. Sissetulekuna arvestatakse ka üliõpilaste stipendiume, eakate inimeste pensione, igakuiseid riigi toetusi jne. Teise ettevõtte ees võlgnevuse olemasolul laenu ei saa. Mõned laenuandjad tulevad selles suhtes laenuvõtjale vastu, kuid seda juhtub harva.

Seega peate internetist uute laenude võtmiseks eelmised ära maksma.

Kas laenu on võimalik saada ka sularahas?
Jah, ettevõtted märgivad ka oma kontori asukoha aadressi. Laenuvõtjal tuleb endale sobival ajal (peaasi, et see ühtib ettevõtte tööajaga) kohale tulla ja ta saab laenu sularahas.
Kas tuleb teha isikutuvastus?
Muidugi anonüümseid finantstehinguid ei tehta. Laenuvõtja näitab interneti vormil ära oma nime, kontaktandmeid ja isikuttõendava dokumendi andmed. Sama protseduuri on võimalik teha ettevõtte kontoris või partnerfirmas. Kogu protseduur võtab aega vaid paar minutit. Pärast tuvastamist ja lepingu allkirjastamist (selle tekst on esitatud veebis) kannab laenuandja vajaliku summa laenuvõtja märgitud pangakontole. Lepingu allkirjastamise protsess viiakse läbi klõpsates nupule "tutvusin" või "kinnitan".
Millele peaksite esmalt laenuandja valimisel tähelepanu pöörama?
Et mitte eksida, peate võrdlema ettevõtte kehtestatud aastast intressimäära ja äritehingu üldtingimusi. Tänu meie teenusele saab kõik Eesti laenuandjad aastase intressimäära järgi järjestada.
Ettevõtted, mille aastane intressimäär on madal, kuvatakse ülaosas, ja allpool kõrgema aastase intressimääraga ettevõtted.
Kas pärast eelmise laenu heakskiitmist tasuks veel üks laen (kaupade ja teenuste kulude katmiseks) võtta?
Ei, sellised tehingud ei ole laenuvõtja jaoks tasuvad, kuna ka uuel laenul on oma intressimäär. Kasutatud vahendite eest peate iga kuu rohkem maksma. Parim võimalus on laenu refinantseerimine. Sellisel juhul saab kodanik ettevõttelt soodsamatel tingimustel uue laenu, et eelmine laen osaliselt või täielikult tagastada.
Mida teha kui võtsite internetist liiga kõrge krediidi kulukuse määraga laenu?
Kiirlaenud tuleks refinantseerida. See toiming aitab vähendada aastast intressimäära ja suurendada teie maksevõimet. Sellisel juhul välditakse laenuandja poolseid viiviseid ja muid sanktsioone.
Kas kiirlaenu saab taotleda ka SMS-i teel?
Jah, see on võimalik. Kuid mugavam on kasutada ettevõtte ametlikku veebilehekülge. Selle kaudu kantakse laen viivitamata laenusaaja pangakontole. Kõigil ettevõtetel toimub taotluste heakskiitmine ja laenu andmine erinevatel kiirustel. Meie teenus reastab laenuandjad just selle parameetri järgi. Enne taotluse esitamist on soovitatav hoolikalt uurida ettevõtte tingimusi ja arvutada üksikasjalikult laenu kogusumma.
See peab kindlasti kiirlaenu puhul märgitud olema.

Populaarseim laenud