Loe rohkem

Igal aastal detsembris ja juunis annab Finantsinspektsioon välja finantsteenuste turu poolaastaaruande, milles on toodud ära krediidivahendajad ja pangad. Viimaste andmete kohaselt on tagatiseta lühiajaliste tarbimislaenude pakkumisel suurim turuosa ettevõttel IPF Digitial OÜ, kuhu kuulub Credit24.

Taustteave

 •     Organisatsioonil on praegu üle 120 000 kliendi ja väljastatud on peaaegu 130 miljoni euro väärtuses laene.
 •     Ettevõtte juriidiline nimi on IPF Digital Estonia OÜ, töötajate arv on üle 60 inimese.
 •     Peakontor asub Eestis. Ettevõte tegutseb ka Soomes, Lätis ja Leedus. Eesti suunal on ametis 15 töötajat.
 •     Tagasimakseperiood on 3 kuni 60 kuud, maksimaalne limiit on 4000 eurot.

Credit24 krediidikonto plussid ja miinused

Võrdleme Credit24 tingimusi teiste organisatsioonide tingimustega: Monefit, FerratumBank, CreditStar. Esmalt vaatame plusse.

1. Lepingutasu ei ole
    Tarbijalaenude valdkonnas palutakse lepingu sõlmimisel sageli lepingu eest tasuda. See on üks levinumaid lisatasusid, mis teil tuleb kanda – lepingu maksumus on tavaliselt 7 kuni 75 eurot. Credit24 krediidikonto leping on tasuta. See on suur pluss.

2. Tasuta maksepuhkus
    See süsteem annab teile võimaluse puhkuse ajal maksed edasi lükata. Näiteks, jõulude või suvepuhkuse ajal planeerite lisakulusid. Kokkuleppel Credit24-ga võib järgmise makse 1 kuu võrra edasi lükata. SMSmoney, SMSraha, Laen.ee ja Ferratum maksepuhkust ei paku.

3. Komisjonitasu ei ole
    Credit24-s saab makseid teie isiklikule pangakontole üle kanda 24 tunni vältel ööpäevas, mis on oluline erinevus kiirlaenuga võrreldes. Tavaliselt, kui soovite oma virtuaalselt kontolt raha üle kanda isiklikule pangakontole, rakendatakse komisjonitasu. Credit24 maksed teie isiklikule kontole kantakse üle ilma vahendustasuta!

Ka teised süsteemid paistavad töötavat selles suunas: SMSmoney, SMS Laen.ee. Ferratumis on esimene ülekanne tasuta, kuid teisest ülekandest alates võetakse ülekantavalt summalt 3% vahendustasu.

Loe rohkem

Võrdleme TF Banki ja tuntud krediidiasutuste Bigbank, Coop Bank, Inbank, Luminor, SEB ja Swedbank laenu saamise tingimusi. TF Bank väljastab kliendi vajaduste katteks tarbimislaenu. Tegemist on väikese tarbimislaenuga, mille sihtotstarvet ei pea isegi täpsustama.

Nõuded taotlejale:

 •     vanus vähemalt 22 aastat;
 •     regulaarne sissetulek (näiteks palk või pension);
 •     alaline elukoht;
 •     maksenõuete puudumine.

Üks esimesi ülesandeid laenuandja valimisel on leida väikseima võimaliku intressimääraga väikelaen. Riigis tegutsevatel pankadel on minimaalne intressimäär 7 kuni 15%.

 • Bigbank: kuni 9,9%
 • Luminor: 12%
 • Inbank: kuni 12,9%
 • Coop Pank: kuni 12,9%
 • Swedbank: 15%
 • LHV: 15,9%.

Kõige pikema tähtajaga väikelaen

Teistes pankades on väikelaenude tähtajad (kuudes):

 1. Bigbank: 12 kuni 120;
 2. TF Bank: 12 - 84;
 3. Inbank: 6 – 72;
 4. Coop Pank: 6 - 72;
 5. SEB: 6 - 60;
 6. Swedbank: 6 – 60;
 7. Luminor: 1 – 60.

Läbipaistvad laenutingimused

Loe rohkem

Teenus pakub oma klientidele laenusid üpris kasulikel tingimustel, näiteks auto ostmiseks  on võimalik saada kuni 10 000  eurot protsendimääraga alates 14,5%, seejuures antakse raha igal juhul, sõltumata transpordivahendi seisukorrast. Kuid selle teenuse ainukeseks miinuseks on piirangud raha väljaandmisel: maksimaalseks summaks on määratud 10 000 eurot. Üldiselt ei sõltu laenu vormistamine laenu otstarbest ja see võtab vaid 15 minutit. Laenu saamise tingimused võivad muutuda olenevalt laenu otstarbest.

Kiirlaenud kodust lahkumata – mugav finantsabi teenus ilma tagatisnõudeta. Meie laenude populaarsus on tingitud asjaolust, et iga inimene saab kiirkorras vajaliku summa päringu tegemisest vaid mõne minuti möödudes.

Kiirlaenud on suurepärane alternatiiv panga finantsteenustele järgmistel põhjustel:

 • Päringu läbivaatamine võtab vaid mõne minuti
 • Kiirlaenu saab kodust lahkumata
 • Lisadokumentide kogumine ei ole vajalik

Kiirlaenu kliendiks on inimene, kes vajab väikest laenusummat lühikeseks perioodiks erakorraliste kiirete kulude katmiseks. Vaatamata kiirlaenude võrdlemisi kõrgetele intressimääradele ei tasu peljata suuri kaotusi, kui võlgnevus on tasutud õigeaegselt.

Laenusumma

Klient saab arvestada kiire finantsabiga summas mõnesajast kuni paari tuhande euroni. Esimesel pöördumisel pakutakse laenajale väiksemat krediiti. Püsiklientidele, kellega on usalduslik suhe juba kujunenud (õigeaegne kohustuste täitmine laenude tasumisel), pakutakse suuremaid summasid.

Laenu kättesaamise viis

Kõik kliendid saavad esitada kiirlaenu päringu arvuti või nutitelefoni kaudu. Vajalik on vaid juurdepääs internetile. See võimaldab kiirlaenu saada kodust lahkumata. Päringuid võetakse vastu ööpäevaringselt. Esimesel pöördumisel kontrollitakse laenaja andmeid käsitsi. Järgmised päringud kiidetakse süsteemi poolt heaks automaatselt.

Raha kantakse pangakontole (andmed esitatakse laenuandja kodulehel registreerides). Ülekanne toimub kohe pärast päringu heakskiitmist ja lepingu allkirjastamist laenuvõtja ja laenuandva ettevõtte vahel. Finantsteenuse kasutamise tasu maksmiseks (laenu tagastamiseks) kasutatakse reeglina pangakontot, millele laenuraha üle kanti.

Laenu tagasimaksmise tähtajad

Laenusummat ja maksetähtaega valides peab klient olema veendunud, et kindlaksmääratud perioodi möödudes on tal olemas krediidi kustutamiseks piisav rahasumma.

Kõnealuste laenude kasutamise otstarbekus

Kiirlaenusid iseloomustavad väikesed laenusummad, võrdlemisi kõrged intressimäärad ja lühikesed laenutähtajad. Seetõttu kasutatakse neid väiksemate erakorraliste kiirete kulude katmiseks.

Enamlevinud põhjused, miks laenuvõtjad pöörduvad mikrolaenude maastikul tegutsevate ettevõtete poole:

 • Auto vajab kiirelt remonti
 • Kodutehnika soetamine (näiteks külmkapp või pesumasin)
 • Kallihinnaline ravi (traumad, hammaste ravi jne.)

Kiirlaenu ei ole soovitatav kasutada impulsiivostudeks, reiside ja pidude rahastamiseks. Suuremate ostude rahastamiseks (näiteks kinnisvara või sõiduki ostmine) on otstarbekam kasutada tarbimislaenu, mida pakuvad pangad. Viimased väljastavad suuremaid summasid pikaajaliseks laenuperioodiks.

Eelised ja puudused

Mistahes finantsteenusel on oma plussid ja miinused. Kiirlaenud on populaarsed tänu järgmistele väärtustele:

 • Rahaliste vahendite kättetoimetamise kiirus
 • Päringu heakskiitmise kõrge tõenäosus
 • Päringute vormistamine ööpäevaringselt interneti vahendusel
 • Võimalus laenu saamiseks 0 %-ga esimesel pöördumisel
 • Rahaliste vahendite kasutamine kliendi äranägemise järgi (mittesihtotstarbeline finantseerimine)

Iga potentsiaalne klient peab olema teadlik kiirlaenude puudustest:

 • Võrdlemisi kõrge intressimäär (ei ole oluline laenu õigeaegse tagastamise korral)
 • Lühike laenuperiood
 • Krediidi maksimumsumma madalad limiidid

Kuivõrd mikrolaenu väljastamise protseduur on maksimaalselt lihtsustatud, ei ole mõistlik sarnast finantsteenust kuritarvitada. Kiirlaenu võetakse tegeliku vajaduse korral rahas.

Kättesaamise tingimused

Krediidiasutused pakuvad lojaalseid tingimusi rahaliste vahendite kasutamiseks ja nende kättesaamise lihtsustatud protseduuri. Pärast kodulehel registreerimist ja kasutaja ankeedi täitmist tuleb valida laenu summa ning periood, seejärel saata päring ära.

Kiirlaenu saab kodust lahkumata igaüks, kes vajab kiiret finantsabi. Krediidiasutused pakuvad mitmekesiseid laenutingimusi ja on iga kliendi suhtes lojaalsed.

Populaarseim laenud